Główny Szlak Sudecki – Etap VI (Ścinawka Średnia – Słupiec)

23 maja 2016

Ciągnie w góry… Zaledwie tydzień od ostatniego odcinka, zakończonego w Ścinawce Średniej, wracam, by choć przez parę godzin powędrować GSS-em. Sześciokilometrowy odcinek wiodący przez Wzgórza Włodzickie, przemierzam z psem. Razem raźniej 🙂

Ruszamy ze stacji PKP w Ścinawce Średniej. Pierwszy kilometr wiedzie asfaltową drogą do osady Księżno. Powyżej przysiółka, idąc łąką wzdłuż ściany lasu, z każdym kolejnym krokiem za plecami ukazują się widoki na Góry Stołowe i Obniżenie Ścinawki. Dalej szlak delikatnie wspina się leśną ścieżką, dochodząc do asfaltowej drogi prowadzącej do Sanktuarium na górze Kościelec. Największą „atrakcją” tego odcinka jest umiejscowiona zaledwie 200 metrów od GSS, wieża widokowa na Górze Wszystkich Świętych. Choć nie leży przy czerwonym szlaku, warto choć na chwilę zmienić kierunek.

Kamienna wieża o wysokości ok. 15 m, została zbudowana w 1913 r. W latach 80-tych XX w. zaczęła popadać w ruinę, jednak ostatnio została wyremontowana. Z galerii wieży można podziwiać panoramę Gór Sowich, Gór Suchych, Gór Bardzkich oraz Masywu Śnieżnika. W okolicy znajduje się miejsce na ognisko, ławki oraz solidna drewniana wiata.

Do GSS wracamy zielonym szlakiem. Spod wieży w zaledwie kilka minut dochodzimy do Sanktuarium na szczycie Kościelca. Stąd stromą ścieżką wśród kapliczek drogi krzyżowej dochodzimy do asfaltowej drogi i pierwszych zabudowań Słupca. Kolejne 2 kilometry szlaku prowadzą asfaltem do drogi wojewódzkiej nr 381 łączącej Nową Rudę z Kłodzkiem. Tutaj kończymy kolejny etap GSS.

 

 

Podsumowanie trasy 6 etapu GSS:

Ścinawka Średnia PKP – Księżno 1,2 km

Księżno – Kościelec 2,7 km

Kościelec – Słupiec (droga wojewódzka 381) 2,5 km

RAZEM  6 ETAP (sobota 23.04.2016) 6,4 km

POKONANY DYSTANS GSS OGÓŁEM (Prudnik – Słupiec): 252,2km

Informacje praktyczne:

Sklepy spożywcze na trasie (stan na 23.04.2016 r.): Ścinawka Średnia, Słupiec

Noclegi: Ścinawka Średnia, Słupiec

Gastronomia: Ścinawka Średnia, Słupiec

GSS_baner1

Fotografia Wielkoformatowa

wydruki-wielkoformatowe 

Fotografie ze strony fotosudety.pl możesz zamówić w formie obrazu na płótnie, fototapety lub zdjęcia w dużym formacie! Zamów przez stronę partnera:

Fotografia Wielkoformatowa 

Facebook + Google

Zdjęcia opublikowane na stronie są chronione prawem autorskim. Wykorzystanie zdjęć lub ich fragmentów bez zgody właściciela strony zabronione.
W celu ustalenia warunków komercyjnego jak i niekomercyjnego wykorzystania zdjęć proszę o kontakt.

© www.fotosudety.pl 

 

Kontakt

 

Dominik Sadowski 

e-mail: info@fotosudety.pl

 

Tagi