Sudety Środkowe

Do największych skalnych atrakcji Gór Stołowych należą przede wszystkim Błędne Skały, Skalne Grzyby i oczywiście labirynty na Szczelińcu Wielkim. Miejsca te mają jednak jedną, wspólną wadę – w pogodne dni zawsze spotkacie tam ogromne tłumy! Jeśli chcecie w spokoju wędrować pomiędzy ciekawymi formami skalnymi, polecam Białe Skały. 

Czytaj dalej

Ratno Dolne – mała wieś leżąca między Radkowem a Nową Rudą w powiecie kłodzkim.  W centralnej części wsi znajdują się ruiny czternastowiecznego zamku. Zamek przez wieki wojen niszczony, odbudowany i rozbudowany… Wytrzymał wojny XX wieku, od 1945 r. w użytkowaniu PGR, następnie jako ośrodek wypoczynkowy Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Czytaj dalej

Położone na szczycie Zamkowej Góry ruiny zamku Nowy Dwór wzniesione prawdopodobnie przez księcia Bolka II w XIV w. stanowią nieco zapomniany, ale ciekawy i łatwo dostępny obiekt historyczny. Ze stacji PKP Wałbrzych Główny można dojść tutaj zaledwie w pół godziny. Pomimo dużego zniszczenia zamku (zachowały się jedynie fragmenty murów, z bramami oraz pozostałości po wieży), miejsce zasługuje na miano magicznego…

Czytaj dalej

Schronisko PTTK „Andrzejówka” na Przełęczy Trzech Dolin w Górach Kamiennych – według rankingu magazynu turystyki górskiej „n.p.m.” w 2013 roku – najlepsze schronisko w Polsce.
Zbudowane w 1933 roku z inicjatywy Wałbrzyskiego Związku Górskiego (Waldenburger Gebirgsverein) i jego ówczesnego prezesa – Andreasa Bocka. Od jego imienia pochodzi nazwa schroniska – „Andreasbaude”.

Czytaj dalej

Wznosząca się na wysokość 1015 m n.p.m. Wielka Sowa (niem. Hohe Eule) to najwyższy szczyt Gór Sowich. Dzięki wspaniałym widokom stanowi jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Sudetach Środkowych. Na Wielką Sowę prowadzi kilka szlaków, m.in. czerwony z Przełęczy Sokolej i żółty z Walimia przez Małą Sowę.

Czytaj dalej

GSS_baner1

Nadchodzące wydarzenia
  • No Events
Fotografia Wielkoformatowa

wydruki-wielkoformatowe 

Fotografie ze strony fotosudety.pl możesz zamówić w formie obrazu na płótnie, fototapety lub zdjęcia w dużym formacie! Zamów przez stronę partnera:

Fotografia Wielkoformatowa 

Facebook
+ Google