Schronisko PTTK „Andrzejówka” na Przełęczy Trzech Dolin w Górach Kamiennych – według rankingu magazynu turystyki górskiej „n.p.m.” w 2013 roku – najlepsze schronisko w Polsce.
Zbudowane w 1933 roku z inicjatywy Wałbrzyskiego Związku Górskiego (Waldenburger Gebirgsverein) i jego ówczesnego prezesa – Andreasa Bocka. Od jego imienia pochodzi nazwa schroniska – „Andreasbaude”.

Schronisko stało się sławne dzięki wizycie w 1936 roku samej królowej holenderskiej Wilhelminy i jej córki Juliany.
W 1944 r. w obiekcie organizowano obozy szkoleniowe Hitlerjugend, a na początku 1945 r. budynek zajął Wermacht na bazę grupy obrony przeciwlotniczej.
Pomimo łatwej dostępności schroniska (pod sam budynek Andrzejówki można dojechać samochodem i komunikacją miejską z Wałbrzycha), schronisko zachowało swój typowy, górski charakter.
Z Andrzejówki warto wybrać się na spacer:

1. na pobliską Waligórę (niem. Heidelberg, 936 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Gór Kamiennych – Uwaga! Stromy, kamienisto-błotny szlak żółty łączący Przełęcz Trzech Dolin ze szczytem. Schodząc łatwo się połamać!
2. niebieskim, żółtym lub czerwonym szlakiem na ruiny zamku Rogowiec
3. niebieskim szlakiem na Suchawę (928 m n.p.m.)
4. żółtym szlakiem na ruiny zamku Radosno

Opisy i zdjęcia powyższych szlaków już niebawem w galeriach:)

 Data wykonania zdjęć: 4.08.2013 r.

 

GSS_baner1

Nadchodzące wydarzenia
  • No Events
Fotografia Wielkoformatowa

wydruki-wielkoformatowe 

Fotografie ze strony fotosudety.pl możesz zamówić w formie obrazu na płótnie, fototapety lub zdjęcia w dużym formacie! Zamów przez stronę partnera:

Fotografia Wielkoformatowa 

Facebook
+ Google