Do największych skalnych atrakcji Gór Stołowych należą przede wszystkim Błędne Skały, Skalne Grzyby i oczywiście labirynty na Szczelińcu Wielkim. Miejsca te mają jednak jedną, wspólną wadę – w pogodne dni zawsze spotkacie tam ogromne tłumy! Jeśli chcecie w spokoju wędrować pomiędzy ciekawymi formami skalnymi, polecam Białe Skały. 

Białe Skały tworzą malownicze skalne miasto, ciągnące się na odcinku ok. 1 kilometra. Nazwę zawdzięczają wyjątkowo jasnej barwie piaskowców, z których są zbudowane. Szlak biegnie tutaj pomiędzy skałami o wysokości do 30 metrów, tworząc wąskie przejścia i szczeliny. Do skał najprościej można dojść żółtym szlakiem z parkingu na Lisiej Przełęczy, przy tzw. Drodze Stu Zakrętów. Dalej szlak prowadzi w kierunku Skalnych Grzybów. 

Zdjęcia wykonane 4 kwietnia 2015 r. Gdy w pobliskiej Kudowie Zdrój po zimie nie było już śladu, pomiędzy skałami wciąż zalegały głębokie masy śniegu, co skutecznie utrudniało dojście do wszystkich zakamarków. 

GSS_baner1

Nadchodzące wydarzenia
  • No Events
Fotografia Wielkoformatowa

wydruki-wielkoformatowe 

Fotografie ze strony fotosudety.pl możesz zamówić w formie obrazu na płótnie, fototapety lub zdjęcia w dużym formacie! Zamów przez stronę partnera:

Fotografia Wielkoformatowa 

Facebook
+ Google