Wznosząca się na wysokość 1015 m n.p.m. Wielka Sowa (niem. Hohe Eule) to najwyższy szczyt Gór Sowich. Dzięki wspaniałym widokom stanowi jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Sudetach Środkowych. Na Wielką Sowę prowadzi kilka szlaków, m.in. czerwony z Przełęczy Sokolej i żółty z Walimia przez Małą Sowę.


W 1885 roku zbudowano tu drewnianą wieżę widokową, która przetrwała zaledwie kilkanaście lat. Budowę obecnej, murowanej wieży ku czci Otto von Bismarcka rozpoczęto w 1905 r. Uroczyste otwarcie nastąpiło w maju 1906 r.

Po II wojnie światowej wieża otrzymała nowego patrona – gen. Władysława Sikorskiego, następnie w 1980 r. – Mieczysława Orłowicza, jednak nie przyjęła się żadna z tych nazw.
W 2006 roku ukończono generalny remont budowli. Od tego czasu wieża widokowa i znajdujący się przy wejściu kiosk z pamiątkami dostępne są dla turystów w okresie od maja do października, codziennie w godzinach 9.30 – 19.00. Platforma na szczycie jest doskonałym punktem widokowym na niemal całe Sudety. Zobaczyć można m.in. Masyw Śnieżnika, Góry Wałbrzyskie , Masyw Ślęży i Karkonosze.
Bilet wstępu dla dorosłych kosztuje zaledwie 4 złote, dla dzieci i młodzieży – 2 zł.
Kilkaset metrów niżej, w pobliżu schroniska „Orzeł” znajduje się idealne miejsce do obserwacji zachodów słońca nad Górami Wałbrzyskimi i Karkonoszami. Polecam:)

Data wykonania zdjęć: 21.07.2013 r.

GSS_baner1

Nadchodzące wydarzenia
  • No Events
Fotografia Wielkoformatowa

wydruki-wielkoformatowe 

Fotografie ze strony fotosudety.pl możesz zamówić w formie obrazu na płótnie, fototapety lub zdjęcia w dużym formacie! Zamów przez stronę partnera:

Fotografia Wielkoformatowa 

Facebook
+ Google