Schustlerova Cesta to niebieski szlak po czeskiej stronie Karkonoszy, łączący Dom Śląski z Luční boudą. Szlak bardzo atrakcyjny zarówno zimą jak i latem. Biegnie przez torfowiska Równi Pod Śnieżką, z widokami na Śnieżkę, Studnični horę i Lučni horę.

Dojście z Domu Śląskiego do Lucní boudy latem zajmuje ok. pół godziny, zimą, po śniegu ubitym głównie przez narciarzy biegowych, trwa kilka minut dłużej. Luční bouda, według strony www.lucnibouda.cz, to najwyżej położony hotel i browar w Europie Środkowej. Mnie osobiście warzone tam piwo nie przypadło do gustu. Pomimo wielkiego pragnienia, kolejny kufel zamówiłem w Schronisku Odrodzenie na Przełęczy Karkonoskiej. Przy okazji polecam świetne placki po węgiersku :) Zanim dotarłem do wspomnianego Odrodzenia, gdzie chmury zasłaniały wszelkie widoki, mogłem nacieszyć się pięknym krajobrazem Kozich Grzbietów (Kozí hřbety) i górnej części Doliny Białej Łaby (Důl Bílého Labe). Luční boudę z czerwonym szlakiem po polskiej stronie łączy zimowa ścieżka, biegnąca przez Czartową Łąkę (Čertova louka). Latem polecam jeden z najpiękniejszych szlaków w Sudetach – niebieski z Luční boudy przez Důl Bílého Labe do schroniska U Bílého Labe, nastepnie żółtym do Przeł. Karkonoskiej.

Data wykonania zdjęć: 14.02.2015 r.

 

 

GSS_baner1

Nadchodzące wydarzenia
  • No Events
Fotografia Wielkoformatowa

wydruki-wielkoformatowe 

Fotografie ze strony fotosudety.pl możesz zamówić w formie obrazu na płótnie, fototapety lub zdjęcia w dużym formacie! Zamów przez stronę partnera:

Fotografia Wielkoformatowa 

Facebook
+ Google