Sudety – chatki drewniane – Chatka AKT w Karkonoszach

16 września 2014

Chatka AKT - jedna z kilku drewnianych chat w Karkonoszach. Oficjalnie jest to obiekt zamknięty, należący do Towarzystwa Bażynowego, jednak za zgodą chatara, czyli opiekuna chatki, można skorzystać za niewielką opłatą z noclegu na strychu. Nie należy się jednak spodziewać luksusów. W chatce nie ma prądu ani wody, potrzeby załatwia się w drewnianej latrynie, a kąpiel w zimnej wodzie w umywalni na zewnątrz.

Goście muszą przestrzegać żelaznych zasad panujących w chatce. Nie można wchodzić do środka w butach, należy dzielić się pożywieniem i jeść wspólne posiłki z pozostałymi. Oczywiście trzeba sprzątać po sobie, a czasem porąbać drzewo i przynieść wodę ze studni. Właśnie dlatego nie jest to miejsce dla wszystkich, choć każdy, kto tu zajrzy może liczyć na kubek ciepłej herbaty od chatara.

Chata leży na Hutniczym Grzbiecie, pomiędzy grupami skalnymi o nazwie Bażynowe Skały. Nie prowadzi tu bezpośrednio żaden szlak. Można tu trafić ścieżką prowadzącą od czarnego szlaku z Jagniątkowa (Petrovka) lub ścieżkami z doliny Czerwienia w Przesiece. Nie będę opisywał dokładnego dojścia. Kto zechce, ten trafi.

Data wykonania zdjęć - 13.09.2014 r.

GSS_baner1

Fotografia Wielkoformatowa

wydruki-wielkoformatowe 

Fotografie ze strony fotosudety.pl możesz zamówić w formie obrazu na płótnie, fototapety lub zdjęcia w dużym formacie! Zamów przez stronę partnera:

Fotografia Wielkoformatowa 

Facebook + Google

Zdjęcia opublikowane na stronie są chronione prawem autorskim. Wykorzystanie zdjęć lub ich fragmentów bez zgody właściciela strony zabronione.
W celu ustalenia warunków komercyjnego jak i niekomercyjnego wykorzystania zdjęć proszę o kontakt.

© www.fotosudety.pl 

 

Kontakt

 

Dominik Sadowski 

e-mail: info@fotosudety.pl

 

Tagi