Karkonosze: Bażynowe Skały – Hutniczy Grzbiet

22 września 2014

Bażynowe Skały są jednym z najciekawszych i najbardziej tajemniczych zakątków polskich Karkonoszy. Tworzą ciąg okazałych granitowych grup skalnych wdłuż Hutniczego Grzbietu odchodzącego na północ od Śląskiego Grzbietu. Do skał można dojść m.in. z Jagniątkowa, Zachełmia i Przesieki.

Prowadzi do nich ścieżka od czarnego szlaku (Petrovka) z Jagniątkowa. Dojść tutaj można też ścieżkami z Doliny Czerwienia w okolicy Zachełmia i Przesieki.

Z kilku miejsc (m.in. z Pałacyka) roztaczają się piękne widoki na Kotlinę Jeleniogórską i Karkonosze. Do wielu skał dojście jest bardzo utrudnione, wręcz niemożliwe, ze względu na gęste zarośla i niebezpieczne szczeliny między głazami. Górna część Bażynowych Skał leży na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. W środkowej części Hutniczego Grzbietu znajduje się chatka AKT.

Data wykonania zdjęć - 13.09.2014 r.

 

GSS_baner1

Fotografia Wielkoformatowa

wydruki-wielkoformatowe 

Fotografie ze strony fotosudety.pl możesz zamówić w formie obrazu na płótnie, fototapety lub zdjęcia w dużym formacie! Zamów przez stronę partnera:

Fotografia Wielkoformatowa 

Facebook + Google

Zdjęcia opublikowane na stronie są chronione prawem autorskim. Wykorzystanie zdjęć lub ich fragmentów bez zgody właściciela strony zabronione.
W celu ustalenia warunków komercyjnego jak i niekomercyjnego wykorzystania zdjęć proszę o kontakt.

© www.fotosudety.pl 

 

Kontakt

 

Dominik Sadowski 

e-mail: info@fotosudety.pl

 

Tagi