Karkonosze: Szklarska Poręba – Kukułcze Skały – Borówczane Skały

6 maja 2014

W trzeciej części cyklu o karkonoskich osobliwościach skalnych, zapraszam na wędrówkę na Kukułcze Skały, położone przy żółtym szlaku prowadzącym ze Szklarskiej Poręby do schroniska Pod Łabskim Szczytem oraz na trudniej dostępne Borówczane Skały. Oba miejsca możecie zobaczyć w trakcie jednodniowej wycieczki.

Kukułcze Skały (Kuckuckssteine) - duża grupa skalna położona na wys. 1053 - 1125 m n.p.m. pomiędzy dolinami Szrenickiego Potoku i Bystrego Potoku, przy żółtym szlaku prowadzącym ze Szklarskiej Poręby. Skały tworzą trzy oddzielne baszty, z których środkowa o wys. ok. 7 m nosi nazwę "Wahadło" ze względu na możliwość wprawienia jej w ruch. Ze skał w kilka minut dojdziecie do schroniska Pod Łabskim Szczytem.

Borówczane Skały (Bräuerhausens Steine) - duża grupa granitowych skał rozciągająca się na odcinku ok. 400 m, na wys. 1000 - 1060 m n.p.m. wzdłuż grzbietu odchodzącego od Łabskiego Szczytu pomiędzy dolinami Bystrego Potoku i Płócznika. Na powierzchni skał znajdują się liczne kociołki wietrzeniowe. Polecam skały ze względu na niesamowite krajobrazy Karkonoszy i Gór Izerskich.

Do Borówczanych Skał nie prowadzi żaden szlak turystyczny, można jednak do nich dotrzeć ścieżką z miejsca, w którym rozchodzą się szlaki ze schroniska Pod Łabskim Szczytem (czarny do Michałowic i czerwony do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem). Do skał dojdziemy również z niebieskiego szlaku (Czeska Ścieżka) prowadzącego do Wodospadu Szklarki, skręcając w prawo powyżej mostu nad Bystrym Potokiem, jednak łatwo tam się zgubić:)

Data wykonania zdjęć - 22.02.2014 r.

 

GSS_baner1

Fotografia Wielkoformatowa

wydruki-wielkoformatowe 

Fotografie ze strony fotosudety.pl możesz zamówić w formie obrazu na płótnie, fototapety lub zdjęcia w dużym formacie! Zamów przez stronę partnera:

Fotografia Wielkoformatowa 

Facebook + Google

Zdjęcia opublikowane na stronie są chronione prawem autorskim. Wykorzystanie zdjęć lub ich fragmentów bez zgody właściciela strony zabronione.
W celu ustalenia warunków komercyjnego jak i niekomercyjnego wykorzystania zdjęć proszę o kontakt.

© www.fotosudety.pl 

 

Kontakt

 

Dominik Sadowski 

e-mail: info@fotosudety.pl

 

Tagi