Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska powstał w 2004 roku na terenie byłej fabryki dywanów w Kowarach. Prezentowane są tu modele kilkudziesięciu perełek dolnośląskiej architektury, m.in. pałace, zamki, ratusze, klasztory i schroniska górskie.

Wszystkie modele wykonane zostały w skali 1:25, poza Śnieżką , której gabaryty wymagały skali 1:50. Miniatury mają perfekcyjnie odwzorowane detale, a otoczenie parku z drzewami i krzewami sprawia, że wszystkie zabytki prezentują się niemal jak oryginały! Część ekspozycji znajduje się w pomieszczeniach zamkniętych.
Po parku (w cenie biletu) oprowadzą Was przewodnicy, opowiadający o historii i legendach związanych z prezentowanymi zabytkami. Bilet do parku jest całodniowy, można więc godzinami podziwiać efekty trudnej pracy artystów tworzących prawdziwe architektoniczne dzieła sztuki.
Park miniatur czynny jest przez cały rok, codziennie w godz. 9-18. Na terenie parku znajduje się bufet i sklep z pamiątkami.

Data wykonania zdjęć – 25.02.2014 r.

W Parku Miniatur zobaczysz m.in. modele:

– Bazylika Mniejsza w Krzeszowie

– Domki Tkaczy Sląskich w Chełmsku Śląskim (Dwunastu Apostołów)

– Schronisko Samotnia

– Schronisko Strzecha Akademicka

– Schronisko Szwajcarka

– Śnieżka

– Zamek Chojnik

– Zamek Czocha

– Zamek Książ

– Zamek Kliczków

– Pałac w Karpnikach

– Pałac Łomnica

– Pałac Wojanów

– Dom Gerharta Hauptmanna

– Kościół Pokoju w Świdnicy

i wiele innych. Polecam, naprawdę warto!

Polskie Parki Miniatur

GSS_baner1

Nadchodzące wydarzenia
  • No Events
Fotografia Wielkoformatowa

wydruki-wielkoformatowe 

Fotografie ze strony fotosudety.pl możesz zamówić w formie obrazu na płótnie, fototapety lub zdjęcia w dużym formacie! Zamów przez stronę partnera:

Fotografia Wielkoformatowa 

Facebook
+ Google