Karkonosze: Sowia Dolina – Jelenka – Skalny Stół

5 stycznia 2015

Czarny szlak prowadzący z Karpacza Wilczej Poręby do Sowiej Przełęczy jest jednym z najbardziej malowniczych w Karkonoszach. Prowadzi głęboką Sowią Doliną wzdłuż potoku Płomnica do Głównego Szlaku Sudeckiego.

Większa część trasy biegnie łagodnie, szeroką ubitą ścieżką, dopiero końcowy odcinek jest dość stromy, za to z pięknymi widokami. Znajdujące się na szlaku trzy wiaty są idealnymi miejscami na odpoczynek z posiłkiem, a nawet nocleg.

Z Sowiej Przełęczy jest kilka możliwości kontynuacji wycieczki:

1. czerwonym i niebieskim szlakiem na Śnieżkę przez czeskie schronisko Jelenka i Czarną Kopę

2. niebieskim szlakiem do Przełęczy Okraj przez Skalny Stół i Czoło

3. czerwonym szlakiem do Przełęczy Okraj

Po trudach stromego podejścia do Sowiej Przełęczy proponuję najpierw zimny czeski browar w Jelence, następnie Skalny Stół. Ze Skalnego Stołu można zejść żółtym szlakiem do Budnik i Tabaczanej Ścieżki. Tak też zrobiliśmy jesienią 2013 roku. Zdjęcia odkopałem dopiero teraz... Zapraszam więc do galerii na wspomnienie złotej karkonoskiej jesieni:

Data wykonania zdjęć - 6.10.2013 r.

GSS_baner1

Fotografia Wielkoformatowa

wydruki-wielkoformatowe 

Fotografie ze strony fotosudety.pl możesz zamówić w formie obrazu na płótnie, fototapety lub zdjęcia w dużym formacie! Zamów przez stronę partnera:

Fotografia Wielkoformatowa 

Facebook + Google

Zdjęcia opublikowane na stronie są chronione prawem autorskim. Wykorzystanie zdjęć lub ich fragmentów bez zgody właściciela strony zabronione.
W celu ustalenia warunków komercyjnego jak i niekomercyjnego wykorzystania zdjęć proszę o kontakt.

© www.fotosudety.pl 

 

Kontakt

 

Dominik Sadowski 

e-mail: info@fotosudety.pl

 

Tagi