Karkonosze: Cmentarzyk jeńców wojennych w Borowicach

5 maja 2014

Cmentarz jeńców wojennych, zmarłych i wymordowanych w latach 1939 - 1945 przez strażników niemieckiego obozu pracy w Borowicach mieści się przy asfaltowej Drodze Sudeckiej. W czasie II wojny światowej jeńcy różnych narodowości pod ostrym nadzorem oficerów SS budowali drogę mającą połączyć Borowice z Przełęczą Karkonoską. Do końca wojny droga nie została ukończona. Wielu więźniów zmarło z wycieńczenia, pozostali zostali zamordowani i pochowani w zbiorowej mogile w pobliżu drogi.

Na cmentarzu mieści się 38 bezimiennych grobów upamiętniających ofiary i jedna zbiorowa mogiła. Łączną liczbę zamordowanych i zmarłych w tym miejscu ocenia się na 800 - 1000 osób.

Mapa okolic Borowic i Przesieki (dzięki uprzejmości Wydawnictwa Turystycznego PLAN). Kliknij i powiększ do pełnej rozdzielczości:

Daty wykonania zdjęć:

kolorowe - 20.06.2014 r.

czarno-białe - 13.07.2012 r.

 

GSS_baner1

Fotografia Wielkoformatowa

wydruki-wielkoformatowe 

Fotografie ze strony fotosudety.pl możesz zamówić w formie obrazu na płótnie, fototapety lub zdjęcia w dużym formacie! Zamów przez stronę partnera:

Fotografia Wielkoformatowa 

Facebook + Google

Zdjęcia opublikowane na stronie są chronione prawem autorskim. Wykorzystanie zdjęć lub ich fragmentów bez zgody właściciela strony zabronione.
W celu ustalenia warunków komercyjnego jak i niekomercyjnego wykorzystania zdjęć proszę o kontakt.

© www.fotosudety.pl 

 

Kontakt

 

Dominik Sadowski 

e-mail: info@fotosudety.pl

 

Tagi