Rudawy Janowickie – Krzyżna Góra i Sokolik

8 listopada 2015

Góry Sokole, zwane potocznie Sokolikami, to jedne z najbardziej charakterystycznych miejsc w Sudetach Zachodnich. Słyną przede wszystkim z okazałych granitowych skał, tworzących bajeczne kształty. Z tego powodu Sokoliki upodobały sobie rzesze miłośników wspinaczki skalnej. 

Góry Sokole znajdują się w północno-zachodniej części Rudaw Janowickich. Najwyższymi szczytami są bliźniacze: Krzyżna Góra (654 m n.p.m.) i Sokolik (623 m n.p.m.). Grupę uzupełniają niższe wzniesienia - Browarówka, Rudzik, Łysa i Buczek. Najciekawsze skupiska skalne znajdują się na dwóch najwyższych szczytach. Zarówno na Krzyżnej Górze jak i na Sokoliku utworzono platformy widokowe, z których roztaczają się wspaniałe widoki na Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i Kotlinę Jeleniogórską. Punkty widokowe warto odwiedzić szczególnie podczas wschodów i zachodów słońca. Wrażenia niesamowite! 

Do najciekawszych, poza wspomnianymi skałami na szczytach, należą: Jastrzębia Turnia na zboczu Krzyżnej Góry oraz Sukiennice, Chatka i Krzywa Turnia na zboczach Sokolika. Szczególnie polecam widok na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską ze skalnej półki na zachodniej ścianie Krzywej Turni.

Zdjęcia wykonane 25.07.2015 r., podczas pobytu na Wędrownym Przeglądzie Piosenki "POLANA" 2015 pod schroniskiem Szwajcarka.

 

GSS_baner1

Fotografia Wielkoformatowa

wydruki-wielkoformatowe 

Fotografie ze strony fotosudety.pl możesz zamówić w formie obrazu na płótnie, fototapety lub zdjęcia w dużym formacie! Zamów przez stronę partnera:

Fotografia Wielkoformatowa 

Facebook + Google

Zdjęcia opublikowane na stronie są chronione prawem autorskim. Wykorzystanie zdjęć lub ich fragmentów bez zgody właściciela strony zabronione.
W celu ustalenia warunków komercyjnego jak i niekomercyjnego wykorzystania zdjęć proszę o kontakt.

© www.fotosudety.pl 

 

Kontakt

 

Dominik Sadowski 

e-mail: info@fotosudety.pl

 

Tagi