Krwawy księżyc i wschód słońca na Sokoliku

6 października 2015

Punkt widokowy na Sokoliku w Rudawach Janowickich to idealne miejsce na obserwacje wschodów, zachodów i innych ciekawych zjawisk. Rozległe panoramy Karkonoszy, Gór Kaczawskich, Izerskich i Rudaw Janowickich robią niesamowite wrażenie. Właśnie dlatego tutaj postanowiłem obejrzeć "krwawy księżyc". 

Niestety, jak to w górach bywa, przez dłuższą część zaćmienia łysego zasłaniały gęste chmury. Momentami łaskawie pozwalały cyknąć parę zdjęć. Na niewielkiej platformie widokowej na szczycie Sokolika było nas tej nocy czterech, więc, pomimo dość stabilnego statywu, miałem problemy z drganiami aparatu. Zdjęcia nie wyszły więc rewelacyjne. Choć było całkiem raźno i wesoło, wiem, że kolejne podobne zjawiska będę obserwował z mniej popularnych miejsc.

O wiele ciekawszy okazał się wschód słońca. Wspaniała gra światła, mgieł i cienia. Tu znów moje zachwyty nie trwały zbyt długo. Byłem ograniczony godziną odjazdu pociągu, a najpiękniejsze światło zaczynało się, gdy musiałem zbiegać na dół... Ehh, ta praca...

GSS_baner1

Fotografia Wielkoformatowa

wydruki-wielkoformatowe 

Fotografie ze strony fotosudety.pl możesz zamówić w formie obrazu na płótnie, fototapety lub zdjęcia w dużym formacie! Zamów przez stronę partnera:

Fotografia Wielkoformatowa 

Facebook + Google

Zdjęcia opublikowane na stronie są chronione prawem autorskim. Wykorzystanie zdjęć lub ich fragmentów bez zgody właściciela strony zabronione.
W celu ustalenia warunków komercyjnego jak i niekomercyjnego wykorzystania zdjęć proszę o kontakt.

© www.fotosudety.pl 

 

Kontakt

 

Dominik Sadowski 

e-mail: info@fotosudety.pl

 

Tagi