Szklarska Poręba zaprasza na wędrówki Magicznym Szlakiem Ducha Gór. Bezpłatne wycieczki z przewodnikiem odbywają się w każdy poniedziałek lipca i sierpnia. Podczas wycieczek zobaczyć można najciekawsze atrakcje Szklarskiej Poręby i okolic, m.in. Szrenicę, Śnieżne Kotły, Leśną Hutę, Starą Chatę Walońską, Zakręt Śmierci, Krucze Skały, skały Chybotek i Wodospad Szklarki.

Czytaj dalej

Akcja „Czyste Góry, Czyste Szlaki” wkrótce w Sudetach! W tym roku, podobnie, jak w latach ubiegłych w najbardziej popularnych pasmach górskich Klub Podróżników „Śródziemie” z Krakowa organizuje akcję sprzątania górskich szlaków. 

Czytaj dalej

IV edycja festiwalu Wołodia Pod Szczelińcem odbędzie się w miejscowości Gajów w pobliżu Radkowa. Wśród wykonawców Wolna Grupa Bukowina, Paweł Orkisz, Projekt Volodia oraz laureaci festiwalowego konkursu. Ferstiwal rozpocznie się o godz. 16.00 w sobotę, 19 lipca 2014 r.

Czytaj dalej

Karkonoski Park Narodowy zaprasza na cykl weekendów tematycznych dotyczących karkonoskiej przyrody. Spotkania odbywają się w każdy weekend wakacji w Domku Myśliwskim w kotle Małego Stawu.

Czytaj dalej

XXVI edycja „Gitarą i Piórem” – festiwalu przeniesionego w 2008 r. z Borowic do Karpacza odbędzie się w dniach 15-16 sierpnia. W tym roku na scenie w głównej roli pojawią się wokalistki.

Czytaj dalej

Świąteczno-noworoczne kąpiele morsów pod Wodospadem Podgórnej w Przesiece to już tradycja. Każdego roku między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem, z całej Polski zjeżdżają się grupy żądnych wrażeń śmiałków, by w tym wyjątkowym miejscu zażywać lodowatych kąpieli. W tym roku impreza odbędzie się w sobotę 27 grudnia.

Czytaj dalej