W dniach 18-19 lipca 2014 roku w Borowicach, już po raz XXVI, w przepięknej górskiej scenerii, zabrzmią dźwięki piosenki poetyckiej.

Przez ćwierć wieku na borowickiej polanie, podczas muzycznych spotkań pod nazwą „Gitarą i Piórem” a od 2008 roku „Gitarą i…”, zagościło wiele gwiazd polskiej krainy łagodności, m.in. Raz, Dwa, Trzy, Grzegorz Turnau, Wolna Grupa Bukowina, Stare Dobre Małżeństwo, Marek Grechuta, Stanisław Soyka, Katarzyna Nosowska, Jacek Kaczmarski, Marek Dyjak, Piotr Bukartyk, Robert Kasprzycki, Mariusz Lubomski i wielu innych, których długo by wymieniać…

W tym roku kolejny raz swym występem zaszczyci nas Renata Przemyk, obchodząca dwudziestopięciolecie działalności artystycznej.

 

Program koncertów tegorocznej edycji „Gitarą i…”

PIĄTEK 18 lipca 2014 r. – start ok. godz. 19.00
– Karkonoski Zespół Folkowy Szyszak
– Dorota Osińska
– Renata Przemyk – koncert z okazji XXV-lecia twórczości

SOBOTA 19 lipca 2014 r. – rozpoczęcie koncertów ok. 18.30
– Bądź Ciszą
– Paulina Bisztyga
– Plateau

 

Wstęp na koncerty jest oczywiście bezpłatny. Na łące w pobliżu koncertowej polany, jak co roku można będzie rozbić namiot, zaparkować samochód i rozpalić ognisko:)

Pamiętajcie, że borowicki festiwal, to nie tylko koncerty i spotkania z przyjaciółmi! To także doskonała okazja do wędrówki po pięknych karkonoskich szlakach i ścieżkach. Mając bazę wypadową w Borowicach lub pobliskiej Przesiece, możecie zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Stałym bywalcom koncertów nie trzeba ich przedstawiać, ale tym, którzy przyjadą tu pierwszy raz polecam przede wszystkim wycieczki w okolicy:

– Szwedzkie Skały, Zamczysko, Słup i Ptasie Skały

– Skały Nad Przesieką, Sucha Góra i Wiaterna             

– Cmentarzyk Jeńców Wojennych w Borowicach

– Wodospad Podgórnej w Przesiece

– Kaplica Św. Anny i Dobre Źródło pod Grabowcem

– świątynia Wang w Karpaczu

– Zamek Chojnik

Droga Chomontowa łącząca Karpacz z Drogą Sudecką powyżej Przesieki. Warta przejścia ze
względu na niewielki stopień trudności i piękne widoki na Pogórze Karkonoszy, Kotlinę Jeleniogórską i Rudawy Janowickie.

Powyższe opisy i zdjęcia wszystkich powyższych miejsc znajdziecie w pozostałych galeriach na tej stonie.

Bardziej wytrwałym turystom polecam dalsze wycieczki, m. in. na Śnieżkę, Pielgrzymy, czy Słonecznik, jednak tam, przy ładnej pogodzie, można się spodziewać ogromnych tłumów…

 

Zobacz mapę okolic Borowic:

Mapa Karkonoszy udostępniona przez Wydawnictwo PLAN

Galeria – okolice Borowic, Przesieki i Karpacza:

GSS_baner1

Nadchodzące wydarzenia
  • No Events
Fotografia Wielkoformatowa

wydruki-wielkoformatowe 

Fotografie ze strony fotosudety.pl możesz zamówić w formie obrazu na płótnie, fototapety lub zdjęcia w dużym formacie! Zamów przez stronę partnera:

Fotografia Wielkoformatowa 

Facebook
+ Google